Skip to content

Rámová konstrukce domů

Zajímá vás, zda se vyplatí stavět dřevěné domy? Přečtěte si našeho krátkého průvodce výhodami dřevostaveb a zjistěte, co potřebujete vědět o domy ze dřeva!

Rámová konstrukce domů

Rámová konstrukce domu

Dřevostavby jsou nápad, který k nám přišel ze Švédska. Skandinávské podnebí je drsné, což přimělo stavební průmysl vytvořit technologii výstavby domů s velmi dobrou tepelnou ochranou.

Stavba domu bez ohledu na roční období

Rámové domy jsou tzv. lehké konstrukce – jediným zděným prvkem jsou základy. To znamená, že dům můžete začít stavět bez ohledu na roční období.

Krátká doba výstavby

Stavba domu do stavu hrubé stavby trvá obvykle asi dva měsíce. Vytvoření domu do tzv. developerského stavu trvá asi čtyři měsíce, tedy rozhodně kratší dobu než u zděných domů.

Nižší náklady na výstavbu

Další výhodou dřevostaveb jsou nižší náklady na výstavbu – obvykle jsou zhruba o 30-40 % nižší, než kdybychom chtěli stavět dům tradiční zděnou technologií.

Nižší náklady na vytápění

U dřevostaveb není levnější pouze výstavba, ale úspory se projevují i v pozdější fázi provozu. Protože dřevostavby mají velmi dobrou tepelnou ochranu, je jejich vytápění levnější než u zděných domů.

Snadná přestavba a modernizace

V případě dřevostaveb je přestavba, modernizace nebo výměna instalací za nové podstatně jednodušší (a levnější!) než v případě tradiční výstavby.

Chcete se o dřevostavbách dozvědět více?

Doufáme, že jsme vyjasnili všechny pochybnosti a nastínili hlavní výhody dřevostaveb. Pokud máte ještě nějaké otázky, neváhejte se na nás obrátit. Pokusíme se vám vše objasnit.