Skip to content

Levné dřevěné domy

Stavět, žít, myslet – těmito slovy popsal německý filozof Martin Heidegger nejdůležitější lidské činnosti. Stavíme, abychom si zlepšili život. Abychom mohli v klidu žít a přemýšlet. Naše okolí ovlivňuje naše myšlení, naši pohodu a naše štěstí. Hledáme-li útulné útočiště, ve kterém se nám bude báječně žít a přemýšlet, zvolme nízkonákladové dřevostavby.

Levné dřevěné domy

Dřevěné domy - v souladu s přírodou!

Současná ekofilozofie zdůrazňuje význam přírodního prostředí pro naši existenci. Stále více chápeme potřebu návratu ke zdroji, tedy k přírodě. Úplné ponoření do toho, co je přirozené, samozřejmě není možné, zejména v naší každodenní existenci, ale můžeme se přírodě, jejíž jsme koneckonců sami součástí, trochu přiblížit. Blízkost k přírodě můžeme obnovit tím, že podle ní budeme stavět a žít.

Levné dřevostavby

Umožňují přiblížit se přírodě nejen díky materiálu použitému při jejich stavbě. Jejich konstrukce je založena výhradně na dřevě. Tím však jejich ekologický rozměr nekončí. Moderní dřevostavby jsou energeticky úsporné. Umožňují udržet teplo a snížit účty za vytápění. Navíc jsou navrženy tak, že působí jako nedílná součást okolní přírody.

Dřevěný dům na pozadí malebné přírody

Nejkrásnějším prostředím pro dřevěný dům je samozřejmě sama příroda. Zahrada v jakémkoli stylu – romantickém, fantaskním, minimalistickém – dokonale doplní vizuální rozměr takového projektu. Zdůrazní jeho přirozenost, lehkost a originalitu. Ještě nádhernějším pozadím bude příroda v podobě lesa, louky nebo jezera, v jejichž blízkosti se rozhodneme dům postavit. Takto znásobená přirozenost získá ekologický, ale i estetický rozměr – půjde o skutečně dokonalou kompozici.

Doma myslete na sebe

V takovém domě evokujícím přirozenost si můžeme dopřát komfort modernosti a řešení, která nabízí. Nevzdáváme se vůbec ničeho. Zatímco si užíváme ekologický rozměr našeho života, čerpáme z něj všechny moderní požitky.

 

Levné dřevostavby – proč se to vyplatí?

Využíváme všechny moderní technologie, které nabízí. Náš domov zařizujeme s ohledem na nás a naše pohodlí. V dřevěném domě nám rozhodně nebude nic chybět. Naopak, budeme mít dojem, že máme přesně to, co potřebujeme. Cítíme se naplněni.