Skip to content

Kanadské domy

Malebné a okouzlující kanadské domy si spojujeme s kouzelnou krajinou Green Gables, místem, kde se plní sny a dějí příjemná překvapení. Kde všechno dobře dopadne. Takový by měl být náš domov – bezpečný, pevný a jistý. Musí se stát útočištěm, kam se můžeme uchýlit před celým světem. V krajině našich představ se nachází Green Gables a v reálné krajině jsou stále častěji k vidění kanadské domy.

Rámová konstrukce domů

Kanadské domy po celém světě

Kanada se vyznačuje multikulturalismem. V této zemi se prolínají zkušenosti a historie různých kultur. Kanadské domy pocházející z tohoto multikulturního zdroje, které si nacházejí cestu na stále více míst, skutečně dokazují, že všichni žijeme v globální vesnici. V kanadském stylu můžeme žít v kterékoli části světa.

Výstavba kanadských domů

Kanadské domy se vyznačují dřevěnou konstrukcí z trámů. Jednotlivé prvky jsou k sobě přibity a vyplněny tepelně izolačním materiálem. Z vnější strany jsou pokryty OSB deskami a větruvzdornou fólií. Používá se také minerální vlna, která se vyznačuje tepelnou a zvukovou izolací.

Nejlepší dřevo

Pro stavbu kanadských domů je zapotřebí velmi kvalitní měkké dřevo. Nesmí být vlhké ani poškozené hmyzem nebo houbami. Koneckonců kvalitní dřevo je symbolem Kanady a skutečným přínosem. Nicméně i v Polsku najdete pily, které dodávají to nejlepší dřevo potřebné pro stavbu kanadských domů, a nejen to.

Nejlepší výkon

Kanadský dům se staví rychle – dokonce před našima očima. Rychlost výstavby však musí jít ruku v ruce s precizností a perfekcionismem provedení. Profesionálové, kteří se podílejí na stavbě domu v každé fázi (počínaje projektem), musí vynikat svými znalostmi, zkušenostmi, technickým citem. Měli by hledat nejlepší možná řešení pro každý jednotlivý stavební případ.

Každý dům je jiný

Każdy dom jest przecież inny, chociaż odwołuje się do tych samych założeń konstrukcyjnych. Budując dom kanadyjski, nie jesteśmy skazani na powtarzalność architektoniczną, ale możemy wybierać spośród niezliczonej liczby projektów, wśród których na pewno odnajdziemy ten nasz wymarzony dom. Czasem wystarczy spojrzeć na wizualizację, żeby do nas dotarło, że właśnie takiej przestrzeni chcemy.