Skip to content

Celoroční dřevěné domy

Doby, kdy se dřevostavby spojovaly především s letními chatami, jsou dávno pryč a stále více lidí se přesvědčuje o kouzlu celoročních dřevěných domů. Zjistěte, proč se vyplatí postavit si dům ze dřeva!

Celoroční dřevěné domy

Celoroční dřevostavby - co byste měli vědět

Stavba dřevostaveb se od tradičních zděných domů značně liší.

Jaké jsou nejdůležitější rozdíly mezi dřevostavbami a zděnými domy?

Za prvé, stavba dřevěného domu trvá podstatně kratší dobu (celoroční dřevěný dům lze postavit do uzavřené hrubé stavby již za dva měsíce).

Za druhé, dřevostavba je rozhodně levnější než zděná stavba a rozdíl v nákladech na výstavbu může činit až 30-40 %.

Za třetí, na rozdíl od zděných domů lze stavbu dřevostavby zahájit kdykoli během roku. Jak vidíte na přiložené fotografii – nic vám nebrání stavět dřevostavbu i v zimě.

Celoroční dřevostavba - stejně jako zděný dům

Lidé, kteří jsou vůči dřevostavbám skeptičtí, velmi často poukazují na vzhled dřevostaveb jako na hlavní překážku výstavby. Pravdou však je, že dřevostavby jsou velmi obsáhlým pojmem, který zahrnuje nejen srubové domy, ale také dřevostavby. A dřevostavby mohou vypadat jako ta na obrázku níže, takže se svým vzhledem nijak neliší od domů postavených zděnou technologií.

Dřevěný dům - celoroční úspory

Dřevostavby k nám přicházejí z oblastí s extrémně drsným a chladným klimatem a jsou nejoblíbenější ve skandinávských zemích a v Kanadě. Jak to souvisí s provozními náklady? Dovolte nám to vysvětlit!

Dřevěné domy mají dobrou tepelnou ochranu, nebo jinak řečeno, k jejich vytápění je potřeba méně energie, takže i náklady jsou nižší. To vše díky jedinečným vlastnostem dřeva a použití výkonné izolace.

Chcete se dozvědět více o dřevěných celoročních domech?

Doufáme, že se nám podařilo rozptýlit všechny pochybnosti a představit nejdůležitější výhody dřevostaveb. Pokud máte ještě nějaké dotazy, neváhejte se na nás obrátit. Pokusíme se vám vše objasnit.